STIL(TE)STIL 2

STIL(TE)STIL

zondag 4 mei 2025 - 15:00 uur koop e-ticket
zondag 4 mei 2025 - 21:00 uur koop e-ticket

Op de avond van de Nationale Dodenherdenking op zondag 4 mei om 21.00 uur zetten theatermakers en artiesten in heel Nederland zich in om deze dag van extra betekenis te voorzien. Onder de overkoepelende naam ‘Theater Na de Dam’ spelen verspreid  over Nederland ruim honderd voorstellingen die ieder op hun eigen manier betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog. In fiZi wordt op 4 mei  in een samenwerkingsverband met Cultuurhuis ZierikC een uniek programma  gebracht dat speciaal voor deze gelegenheid is gemaakt.

Op 4 mei, om 20:00 uur, is iedereen stil. Behalve de vogels. Zij leren ons hoe mooi stilte kan zijn. Maar ook dat het zelden écht stil is. Dat er vaak iets is wat haar verstoort. Een onderlinge spanning, die niet benoemd wordt. Een diepgevoeld verdriet, dat er altijd een beetje is. Een ingehouden frustratie. Dat de stilte te stil is. In STIL(TE)STIL zoeken vier volwassenen naar stilte. In het herdenken en in het alledaagse. En dat is ongemakkelijk, spannend, ontroerend en humoristisch. Stilte is immers een zoektocht. Eentje die de moeite waard is.

Regie: Jelt Pekaar en Jillis Pieters

Spel: Bryan Noordermeer; René Plu, Joanne Wijkhuis-Van der Bok; Renee van der Hulle-Ossendrijver; Yalou Muller.

Audiovisuele vormgeving: Jillis Pieters

Licht en geluid: Inspiciëntenteam fiZi

Met dank aan: Stichting Cultuurhuis ZierikC, Filmtheater Zierikzee (fiZi), Stichting Renesse, Stichting Cultuurfonds Zeelandia, het Cultuurfonds & stichting Culturele Activiteiten op Schouwen-Duiveland.

Geschikt voor jong en oud

 

    Wilt u op de hoogte blijven van ons aanbod?
    Schrijf u dan in voor onze nieuwsbrief.